Historia

Poniżej przedstawiamy krótki zarys ponad 110-letniej historii firmy, która rozpoczęła działalność pod nazwą ideal-line w 1900 r. jako skład materiałów do budowy łodzi. 

Silniki do kutrów rybackich

W 1908 r. rozpoczął działalność warsztat naprawy łodzi, co pośrednio wynikało z działalności składu, przez wiele lat nasze przedsiębiorstwo dostarczało małe, niezawodne silniki to kutrów rybackich.

 

Specjalistyczne maszyny dla przemysłu

Johs Lassen rozpoczął pracę w ideal-line w 1957 r. Zajmował się głównie rozwojem produkcji silników, jednak rynek małych jednostek pływających rozrósł się do tego stopnia, że utrzymanie niewielkiej produkcji silników do motorówek było bardzo trudne.

Dlatego też Johs Lassen zdecydował się na uruchomienie oddziału produkującego maszyny specjalistyczne dla przemysłu. Decyzja ta zaowocowała produkcją maszyn specjalistycznych przez następnych kilka dekad.

 

Pierwsza przemysłowa linia malarska

W 1961 r. producent kuchenek gazowych złożył zamówienie na linię lakierniczą do malowania proszkowego. Była to pierwsza linia lakiernicza firmy ideal-line, która dała początki nowoczesnemu przedsiębiorstwu, jakie znamy dziś.

Gunnar Lassen przejął zarząd nad firmą po swoim ojcu - Johsie Lassenie w 1995 r. Johs pracuje w naszej firmie do dziś!

 

 
 

Czołowy producent linii lakierniczych

W 2015 r. ideal-line nadal jest czołowym producentem linii lakierniczych w Skandynawii. Nasze linie można spotkać we wszystkich częściach świata.