KOMUNIKAT PRASOWY

Spółki Ideal Line i Aabo łączą swoje siły dzięki czemu staną się jednym z największym dostawców urządzeń do obróbki powierzchniowej w Europie                                                                                        

Od wielu lat, pragnienie wzmocnienia organizacji, a także dążenie do osiągniecia jej wzrostu oraz zwiększenia udziału w globalnym rynku stanowi główny punkt zainteresowania Dyrektorów generalnych obu spółek, tj. Ideal Line, której siedziba mieści się w Faaborgu i E. Aabo Andersen z siedzibą w Svendborg położonych na wyspie Funen.

W rezultacie, obecnie obie strony podjęły decyzję o dokonaniu fuzji obu spółek i wykorzystaniu efektu synergii jaki zapewnia połączenie sił i który jest łatwo dostrzegalny dla obu firm. Obie spółki produkują urządzenia do obróbki powierzchniowej dla spółek z branży przemysłowej z większości branż. Mocna strona firmy Ideal to dostarczanie systemów do obróbki dużych powierzchni opartych na koncepcjach wykorzystujących w znacznym stopniu produkcję własną, zaś Aabo odnosi sukcesy w rozwijaniu wyposażenia specjalistycznego, przy czym wiele tych urządzeń jest nabywane od poddostawców. Na rynku skandynawskim, te dwie firmy konkurują ze sobą w pewnych obszarach, zaś jeśli chodzi o eksport na pozostałe rynki europejskie i do reszty świata mają mocne pozycje na różnych rynkach.

„Rozważając długofalowo szanse dostępne dla Ideal na silnym zglobalizowanym rynku, partnerstwo stanowiło jedną z opcji mających na celu wzmocnienie naszej firmy. Jako, że snując te rozważania, wiedziałem, że Claus Aabo zatrudnił nowego Dyrektora generalnego, pomyślałem, iż połączenie sił i stworzenie jednej, silnej spółki było oczywistą drogą jaka należy obrać. Po odbyciu kilku odpowiednich rozmów szybko odkryliśmy, że możemy dostrzec wielką szansę myśląc o przyszłości naszych spółek będących, oczywiście, naszymi życiodajnymi siłami,” stwierdza Gunnar Lassen, wieloletni Dyrektor generalny i właściciel firmy Ideal. 

Tymczasem, w Svendborg, Claus Aabo Andersen z niecierpliwością oczekuje na nową konfigurację korporacyjną. „Zatrudniłem Pera R. Rasmussena na stanowisku Dyrektora generalnego w listopadzie. Gunnar zadzwonił do mnie następnego dnia i poprosił, czy możemy zrobić coś razem. Od tamtej pory sprawy potoczyły się naprawdę szybko. Od samego początku chciałem prowadzić operacje w zakresie sprzedaży oraz rozwoju i będę również kontynuował działania w tym zakresie w nowej konfiguracji korporacyjnej, gdzie jako Kierownik ds. kluczowych klientów, wraz z Gunnarem, który będzie pełnił funkcję Kierownika ds. sprzedaży, będziemy prowadzić działania na rzecz zwiększenia poziomu sprzedaży na szerszych rynkach światowych.  Naprawdę nie mogę się tego doczekać.”

Industri Udvikling i Christian Cordsen inwestują w nową spółkę, stąd będzie ona miała łącznie czterech właścicieli. Funkcję Dyrektora generalnego nowej spółki i nowej struktury korporacyjnej będzie pełnił Per R. Rasmussen, który posiada szerokie doświadczenie w tworzeniu synergii poprzez Fuzje i Przejęcia.

Celem nowej spółki jest kontynuowanie działań na bazie dobrych wyników osiąganych przez nas w przeszłości poprzez wzmocnienie organizacji. Jednocześnie, zapewni to znaczne poszerzenie dostępu do naszych klientów na całym świecie.

W Ideal i Aabo pracuje się nad wieloma ciekawymi szansami sprzedażowymi i tymi związanymi z osiągnięciem wzrostu," mówi Per R. Rasmussen, Dyrektor generalny. „Z niecierpliwością czekamy na wykorzystanie wielu interesujących potencjałów i synergii, które niewątpliwie pojawiają się, gdy łączy się razem wielu utalentowanych pracowników w jedną silniejszą organizację o szerszym zasięgu”.

Christian Cordsen, który będzie współwłaścicielem spółki ma bogatą wiedzę na temat rynku nabytą dzięki, między innymi, pracy dla firmy Agramkow. „Postrzegam Aabo i Ideal jako dwie interesujące spółki, które, razem, mogą stworzyć coś jeszcze większego i unikalnego. Mam wielki szacunek dla pracy jaką wykonali w swoich przedsiębiorstwach Gunnar Lassen i Claus Aabo Andersen. Nie mogę doczekać się rozpoczęcia współpracy," mówi Christian Cordsen.

Dyrektor generalny firmy Industri Udvikling, Dan Højgaard Jensen, stanowił główną siłę napędową, jeśli chodzi o rozpoczęcie funkcjonowania nowej konfiguracji korporacyjnej. „To było naprawdę kilka gorączkowych miesięcy, w czasie których odniosłem naprawdę prawdziwe wrażenie na temat wielkiej chemii łączącej Gunnara Lassena oraz Clausa Aabo Andersena. Rozmawialiśmy o dwóch zasługujących na zaufanie spółkach, w których wielka chemia i znakomicie prowadzony dialog w znacznym stopniu przyczyniły się do dokonania inwestycji w nową spółkę o nazwie Ideal Aabo przez Industri Udvikling oraz Christiana Cordsea," mówi Dan Højgaard Jensen.

Te najświeższe wiadomości zostały przekazane dziś pracownikom w Faaborg-Vester Åby oraz Svendborgu. Pracownicy Ci z niecierpliwością oczekują na kontynuację produkcji i wytwarzania urządzeń do obróbki powierzchniowej w obu lokalizacjach oraz zachowania obu marek we wspólnej spółce holdingowej.

Per R. Rasmussen

Svendborg, 7 marca 2018r.